Terminy projekcji Domowego Klubu Filmowego (DKF)

DKF to okazja obejrzenia ciekawych filmów i wspólnej dyskusji, której wartością jest, że często jest nawet ciekawsza od samych filmów! 
Uwaga: filmy nie są dobierane według klucza „grzeczności". Obserwujemy w nich problemy zwykłych i niezwykłych ludzi, mających wątpliwości moralne i duchowe, często brutalnie doświadczanych w życiu, stawianych w trudnych sytuacjach, dokonujących nie zawsze poprawnych wyborów.

Doboru filmów dokonuje Wojciech Kotas, gospodarz spotkań. DKF nie jest oficjalną aktywnością wspólnoty CdR, ale propozycją uzupełniającą. Spotkania odbywają się w Gdyni w kameralnym gronie. Udział jest bezpłatny. Mile widziany jakiś wkład własny np. ciasteczka. Zgłoszenia uczestnictwa e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - prosimy na kilka dni przed projekcją.

>>> TERMINY MOGĄ ULEC ZMIANIE - KAŻDORAZOWO UPEWNIJ SIĘ <<<

 

2015-09-25Jack_Strong.jpg

JACK STRONG, Polska 2014, 2 godz. 7 min. reżyseria: Władysław Pasikowski

Jack Strong to pseudonim operacyjny Ryszarda Kuklińskiego. Jego historię zna każdy - pułkownik Ludowego Wojska Polskiego kontaktuje się z wywiadem amerykańskim i przez lata współpracy przekazuje CIA informacje dotyczące planów wojsk ZSRR, związanych m.in. z wykorzystaniem broni nuklearnej, a także zamiarem wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Po wszystkim Ryszard Kukliński twierdzi, że chociaż zdradził, to dla dobra państwa. 

Zdrajca czy bohater? Gdzie była Ojczyzna Kuklińskiego?

Ocena po projekcji: dobry 7/10   recenzja

2015-10-23

WILK Z WALL STREET (The Wolf of Wall Street), USA 2013, 2 godz. 59 min. reżyseria: Martin Scorsese

Laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać... A w ślad za tym nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa.  

Zrealizowana z rozmachem gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.  

Ocena: słaby 3/10  
GENERALNIE FILMU NIE POLECAMY! (EROTYZM, WULGARYZMY)
recenzja

2015-11-20

BÓG NIE UMARŁ  (God's Not Dead), USA 2014, 1 godz. 52 min. reżyseria: Harold Cronk

Josh sprzeciwia się poglądom profesora filozofii. Aby zaliczyć kurs, musi udowodnić, że Bóg istnieje. 

Słynny film, reklamowany jako wspaniałe narzędzie do przekonywania wątpiących. Jednak otrzymał także skrajnie przeciwne oceny recenzentów, np. "Choć reżyser obnosi się z pobożnością, sprawia wrażenie, jakby metod argumentacji uczył się od propagandzistów z radzieckiej Rosji. W efekcie stworzył dzieło tak mierne, że aż obraźliwe dla wyznawanych przez siebie wartości. W ramach pokuty powinien zamienić plan filmowy na klasztor i już nigdy więcej nie chwytać za kamerę..."

Czy tak krytyczna opinia jest uzasadniona?
Jak przekonywać o istnieniu Boga?
I czy w tej kwestii warto cokolwiek udowodniać?
recenzja

 

2015-12-11

LEWIATAN  (Leviafan), Rosja 2014, 2 godz. 20 min. reżyseria: Andrey Zvyagintsev

Kola, jego młoda żona Lila i syn Roma stają w obliczu eksmisji z własnego domu. Z pomocą znajomego prawnika Kola walczy ze skorumpowaną strukturą władzy.
Andriej Zwiagincew po raz kolejny z sukcesem łączy rzeczywistość Rosji z poszukiwaniami Boga. "Lewiatan" to przypowieść na miarę Starego Testamentu, a zarazem okrutnie szczery rozrachunek z codziennością, gdzie króluje materializm, nihilizm, defetyzm i pęd ku zatraceniu się w niszczycielskich przyjemnościach. Wobec tego filmu nie sposób przejść obojętnie.

 

 

 KOLEJNE SEANSE BĘDĄ ZAPLANOWANE PO USTALENIU KALENDARIUM WSPÓLNOTY CDR NA ROK 2016

 

Wspólnota CdR

Wspólnota "Czas dla Rodzin" powstała w roku 1998 i do roku 2014 działała w Gdańsku Matemblewie. Od 2014 roku spotyka się w Oliwie w parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej u oo. Cystersów.

Celem wspólnoty jest ukazywanie piękna powołania do chrześcijańskiego życia rodzinnego.


Jako mężowie, żony, matki i ojcowie staramy się być otwarci na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz korzystamy ze świadectw, modlitw, obecności braci i sióstr – we wspólnocie rodzin. Przebywanie razem, poświęcanie czasu, znoszenie trudności daje owoce: dary Ducha Świętego oraz ubogacone życie małżeńskie.

Patronem wspólnoty jest Święta Rodzina.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

 • do życia w kontakcie z małżeństwami
  które starają się żyć w jedności z Jezusem, w chrześcijańskim i twórczym środowisku
 • na otwarte spotkania – Dni Wspólnoty z udziałem dzieci, w podane w kalendarium niedziele (z reguły pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) w godz. 10:00 -13:30, w kościele Msza Św., potem w sali konferencyjnej gdzie łączymy czas modlitwy z konferencją na określony temat;
 • na spotkania małych grup małżeńskich, które odbywają się co 4 tygodnie lub co 2 tygodnie (zależnie od możliwości danej pary); dają okazję do zbliżenia się do innych osób i poznania wielu ważnych spostrzeżeń dotyczących życia małżeńskiego; zaczynamy od serii pięciu spotkań Twórcy Domowego Ogniska: Wierni Przyrzeczeniu – cykl podstawowy, jakby „prawo jazdy” dla wszystkich małżonków (nie tylko młodych!). Jest to podstawowa droga budowania relacji osobistych w naszej wspólnocie.
 • na Kursy Filipa, Nowe Życie, Pryscylla Akwila i inne kursy SNE
  Zalecamy te krótkie rekolekcje wszystkim.
 • dla naszych milusińskich
  Spotkanie ze Św. Mikołajem – w karnawale Bal Przebierańców dla dzieci. Ale bawić się mogą nawet dorośli.
 • na wyjazd majowy
  W czasie długiego majowego weekendu oraz na jesieni, najczęściej nad jeziorem, nie tylko woda i do tej pory niezawodne piękne słońce, ale też miłe towarzystwo i brak nudy, bo przeżywamy konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię.
 • wyjazdy letnie - rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowy plan spotkań - zobacz KALENDARIUM

Co Słowo mówi do Ciebie?

Kto daje jałmużnę, jakby składał ofiarę uwielbienia.

fragment z Syr 35,1-12

Dbając o życie w uwielbieniu, nie zapominajmy o różnych jej formach. Jałmużna, ofiara, dar, dziesięcina, hojność - to słowa jakie pojawiają w dzisiejszym czytaniu.

Google_nie_zna_odpowiedzi_270.jpg zabic_mnie_teraz_270.jpg kochamy_zwyklych_ludzi_270.jpg dziecko_a_komputer_270.jpg zmien_plyte_modlitwe_270.jpg cwiczenia_sylwetka_270.jpg oddaj_zycie_satysfakcja_270.jpg mydlo_uszlachetnia_270.jpg centrum_handlowe_270.jpg niezadowolony_270.jpg człowiek_stworzyl_Boga_270.jpg dziecko_potrzebuje_270.jpg Biblia_z_zakladkami_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_mojzesz_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_niebo_270.jpg No_sex_without_marriage_270.jpg Tato_niebieski_widzi_270.jpg modlitwa_bezprzewodowy_270.jpg PrayStation_270.jpg nie wytykaj_270.jpg taniec_w_P_270.jpg naprawianie_tasma_270.jpg darmowa_podroz_270.jpg Bog_jest_doskonaly_270.jpg nie_boj_sie_dzieci_bochenek_270.jpg wanted_Sepia_270.jpg darmowy_chleb_270.jpg serce_kawalki_270.jpg tesknota_za_staloscia_270.jpg straciles_nadzieje_zolw_270.jpg rozwiedz_sie_by_stracic_pol_majatku_270.jpg ameba_zycie_270.jpg niedzielna_super_promocja_270.jpg nierozerwalne_obraczki_270.jpg Przebacz_wrogom_270.jpg pozwol_Bozemu_Slowu_270.jpg Milosc_tak_270.jpg byc_prawie_wierzacym_270.jpg Jezus_na_facebooku_270.jpg gdyby_Bog_mial_lodowke_270.jpg nie_lubimy_samotnosci_270.jpg wielkosc_270.jpg witamina_B_270.jpg always connected_270.jpg Nie_mozesz_zasnac_270.jpg

Co Słowo mówi do Ciebie?

Wy, którzy gnębicie ubogiego i mówicie: 
Kiedyż minie szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?

 na podst. Am 8,4-5

Problem handlu w dni święte istnieje od starożytności. W Polsce zaczęto ostatnio także powtarzać
"Kiedy minie niedziela, byśmy mogli otworzyć nasze centra handlowe?"